IP


Aktualności

Informacje o próbnym egzaminie ósmoklasisty w formie zdalnej

27.03.2020


Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne przygotowują materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego.

Uczniowie naszej szkoły przystąpią do próbnego egzaminu ósmoklasisty w następujących terminach:

- 30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 - język polski;
- 31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 - matematyka;
- 1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 - język angielski.

Więcej informacji na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja/probny-egzamin-osmoklasisty


Lucyna Czeszyk


23.03.2020

.


INFORMACJA DLA RODZICÓW

23.03.2020

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Tryńczy informuje, że zgodnie z rozporządzeniem MEN w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, od dnia 25 marca wszyscy nauczyciele realizują podstawę programową wykorzystując zdalne metody i techniki pracy z uczniem, zgodnie z obowiązującym tygodniowym wymiarem godzin. Nauczyciele poszczególnych przedmiotów określili zasady nauczania, realizowania i monitorowania podstawy programowej, które za pomocą komunikatorów internetowych zostały przedstawione uczniom i ich rodzicom. W razie pytań lub wątpliwości rodzice mogą kontaktować się z wychowawcami poszczególnych oddziałów, dyrektorem i zastępcą dyrektora.
Numery telefonów:

783 110 838 - dyrektor
511 088 641 – zastępca dyrektoraElżbieta Kubrak – dyrektor SP w Tryńczy


VI edycja Szkolnej Olimpiady Przedsiębiorczości

20.03.2020

Trójka uczniów naszej szkoły tj.

Wiktoria Frączek uczennica klasy VIII

Kacper Rak i Antoni Domański uczniowie z klasy VII

została zakwalifikowana do eliminacji okręgowych w VI edycji Szkolnej Olimpiady Przedsiębiorczości.

W pierwszym etapie rozwiązali test wiedzy obejmujący zagadnienia ekonomiczne, uzupełnione o aktualne wydarzenia gospodarcze, natomiast w drugim będą mieli za zadanie zespołowo rywalizować w interaktywnej grze menedżerskiej (online).
Gra menedżerska stanowi symulację prowadzenia przedsiębiorstwa, które w trakcie trwania rozgrywek podejmuje decyzje związane z nakładami finansowymi na swój rozwój, promocję i dystrybucję produktów oraz ustala ceny wytwarzanych i sprzedawanych produktów.

Eliminacje okręgowe będą przebiegały terminie: 30 marca – 6 kwietnia br.


Barbara Czeszyk


Informacja dla rodziców

17.03.2020

Dyrektor SP w Tryńczy, informuje, że od dnia 18.03.2020r. zapisy uczniów do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej można składać na adres e-mail: pgtryncza@wp.pl

Potrzebne dokumenty są do pobrania na stronie internetowej szkoły w zakładce: "Dla rodziców".

Wnioski muszą być czytelnie wypełnione, podpisane przez rodziców, zeskanowane i wysłane na w/w adres e-mail.


W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny.

W godzinach od 10 do 12 pod numer telefonu: 738 110 838.
W godzinach od 12 do 14 pod numer telefonu: 511 088 641.


16.03.2020

.


Wyróżnienia dla czytelniczek

12.03.2020

11 marca nastąpiło rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania pod patronatem Burmistrza Miasta Przeworska. Naszą szkołę, w trzech kategoriach wiekowych, reprezentowały następujące uczennice: Milena Panek kl. III a, Karolina Malinowska kl. V i Milena Migas kl. VII. Miło nam poinformować, że wszystkie dziewczyny świetnie przeczytały wylosowany fr. tekstu, gdyż otrzymały wyróżnienia. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Warto dodać, że osiągnięcie w Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania będzie można wymienić na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej.


Lucyna Czeszyk


Ważne informacje

12.03.2020

Informujemy wszystkich uczniów i rodziców, że zawieszone zajęcia w dniach od 12 do 25 marca nie są feriami ani dniami wolnymi od nauki. W związku z tym uczniowie są zobowiązani do uzupełnienia ewentualnych braków, czytania lektur, utrwalania materiału , uzupełniania zeszytów ćwiczeń. Zachęcamy również do wykorzystania tego czasu na wykonanie prac konkursowych.

Uczniowie klas 8smych są zobowiązani do systematycznego uzupełniania i odsyłania nauczycielom uczącym przedmiotów egzaminacyjnych otrzymanych zestawów powtórkowych na stronie www.wsipnet.pl.

Wszyscy nauczyciele naszej szkoły są dostępni pod podanym rodzicom numerem telefonu oraz na poczcie internetowej.

Przypominamy również, że jest to czas kwarantanny, który ma na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa.
Ograniczmy kontakty z innymi ludźmi, także przyjaciółmi i krewnymi do niezbędnego minimum.
Lekarstwem na nudę niech będą książki lub prace domowe.
Aby ułatwić pracę uczniom polecamy następujące strony internetowe:


www.tomek-i-przyjaciele.pl
Strona poświęcona bajce "Tomek i Przyjaciele."


www.grydladzieci.edu.pl
Dziesiątki wszechstronnie rozwijających gier bez przemocy, opracowanych we współpracy rodziców z pedagogami, a także słuchowiska, elektroniczne kartki, tapety na pulpit i wiele innych. To wolne od reklam miejsce, w którym najmłodsi znajdą dla siebie wiele niesamowitych przygód.


www.cartoonnetwork.pl
Na stronach witryny Cartoon Network znajdziemy między innym takich bohaterów z kreskówek jak: Batman, Dee Dee, The Flintstones, Yogi Bear, Banana Splits, Penelope Pitstop, Ranger Smith, Scrappy i resztę fantastycznych postaci! Konkursy, gry, filmy, tapety dla dzieci.

www.planetaenergii.pl
Jest to serwis poświęcony zagadnieniom związanym z prądem, bezpiecznym obchodzeniem się z nim oraz ekologią. Tworzony z myślą o dzieciach w wieku 7+.

www.zyraffa.pl
Strona dla dzieci i młodzieży. Dziecięce gry i zabawy, kolorowanki, kartki we flashu, krzyżówki, quizy. Serwis oferuje możliwość rysowania on-line i założenia własnej galerii.www.zabawna-kraina.pl
Zabawna-kraina.pl to baza ciekawych propozycji gier i zabaw przeznaczonych dla dzieci i młodzieży. Portal kierowany jest zarówno do najmłodszych użytkowników jak ich rodziców i opiekunów. Zabawy zostały podzielone na kategorie, dzięki czemu łatwo znaleźć interesujący pomysł na spędzenie dnia.


www.kula.gov.pl
Strona dla dzieci przygotowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Serwis przez zabawę zapoznaje dzieci z polska kultura i jej wybitnymi przedstawicielami. Nauczyciele znajdą tutaj też pomysły na realizację zajęć, rodzice pomysły na edukacyjne zabawy.
www.anglomaniacy.pl
W serwisie Angielski dla dzieci - Anglomaniacy uczniowie rozpoczynający przygodę z angielskim znajdą wesołe gry i zabawy językowe, piosenki i testy do nauki online, a także materiały do wydrukowania.


www.disneyzone.host.sk
Strona o myszce Miki, kaczorze Donaldzie i inych postaciach z bajek Disneya. Ciekawostki, opisy i streszczenia kreskówek, informacje o muzyce z filmów, twórcach, encyklopedia, giełda komiksów oraz dział download z grami, tapetami i innymi plikami.

www.junior.reporter.pl
Serwis dla dzieci i nastolatków zawierający informacje popularnonaukowe, recenzje gier i książek dla dzieci, porady na temat korzystania z Internetu.
www.kumpel.com.pl
Serwis edukacyjnego dwutygodnika Kumpel dla uczniów klas I-III.

www.miastodzieci.pl
Serwis dla rodziców tworzony przez rodziców. To miejsce dla szukających informacji na temat możliwości aktywnego spędzania czasu z dziećmi, zajęć pozalekcyjnych, gier i zabaw oraz informacji kulturalnych dla dzieci z całej Polski. Bogaty zbiór codziennie aktualizowanych danych sprawia, że portal jest wartościowym i unikalnym źródłem informacji.

www.krasnoludki.pl
Strona zawiera malowanki, bajki (z dźwiękiem i bez dźwięku), zabawy (krzyżówki, znajdź różnice, zabawy wielojęzykowe, puzzle, labirynty).

www.przedszkolaki.sieciaki.pl
Bezpieczna przygoda z Internetem.
www.misie.com.pl
Strona zawiera zabawy, gry, komiksy.

www.ciufcia.pl
Strona zawiera zabawy dla maluchów, zabawy dla starszaków, przedszkole językowe.

www.bajkidladzieci.13tka.com
Strona zawiera bajki, historyjki, animowane, opowiastki dla najmłodszych.

www.kulturalnyplaczabaw.pl
Strona zawiera film i teatr, bajki, muzykę i piosenki, gry i zabawy, zajęcia plastyczne.

www.sieciaki.pl
Strona pokazująca jak bezpiecznie korzystać z Internetu.

www.dyktanda.net
Strona zawiera dyktanda i zasady pisowni.

www.bajka.pl
Strona zawiera bajki pogrupowane tematycznie.

www.archeodzieciaki.pl
Strona zawiera zagadnienia historii starożytnej i ochrony zabytków. Zawiera kolorowanki, puzzle, krzyżówki, quizy oraz materiały dla nauczycieli i rodziców.

www.dzieckowsieci.pl
Strona zawiera informacje o zagrożeniach w sieci, zasady bezpieczeństwa, e-learning, netykietę, multimedia oraz informacje dla rodziców.


SZALONE LICZBY – tu znajdziecie arkusze egzaminacyjne z matematyki (wersja do wydruku w pdf lub wersja online, gdzie uczniowie otrzymają wyniki oraz odpowiedzi do zadań z wyjaśnieniem. Na stronie znajdziecie też zbiory zadań z poszczególnych dziedzin matematyki ). – Przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty.

MATEMAKS – wideolekcje z wytłumaczeniem zadań z egzaminu ósmoklasisty z matematyki z grudnia 2018 roku i z kwietnia 2019 roku. – Przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty.

PISTACJA TV – to darmowe wideolekcje z matematyki. Zajrzyjcie na Pi-stacja Live, czyli webinary i powtórki. Odwiedźcie też kanał na Youtube Pi-stacja – – Przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty.

KHAN ACADEMY – darmowe, lekcje i ćwiczenia.

MATH.EDU – zadania, testy, zbiory zadań, łamigłówki, ciekawostki matematyczne.

MATEMATYKA INNEGO WYMIARU – różności, testy, zadania, gry i plansze interaktywne.

E-PODRĘCZNIKI – platforma z lekcjami matematyki dla klas IV – VI. Zajrzyjcie na Odkryj, zrozum, zastosuj.

MATMAG.pl – kanał na Youtube z darmowymi lekcjami matematyki dla najmłodszych

THAT QUIZ – strona z interaktywnymi quizami. Wybierz dział, polecenie do wykonania, poziom trudności i ćwicz.

MATZOO – strona z zadaniami interaktywnymi (niestety pojawiają się reklamy).

MATMA GWIAZDY – Pan Tomasz Gwiazda i jego wideolekcje.

GWO – Strefa ucznia, ćwiczenia, testy online, łamigłówki.

POLYUP – różności w języku angielskim, ale przecież można włączyć tłumacza.

MATH PHET – różności, pojęcia i aplikacje matematyczne

MATHS MAP – różności, katalog zasobów dla uczniów i nauczycieli


Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

11.03.2020

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.


Przedszkolny ogródek

11.03.2020

W ostatnich dniach w ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Eko Ludek” w naszym przedszkolu powstał ekologiczny ogródek.Przed przystąpieniem do pracy związanej z sadzeniem i sianiem warzyw dzieci poznały warunki potrzebne do wzrostu roślin. Swoje czynności przedszkolaki rozpoczęły od przygotowania doniczek z ziemią. Następnie pod okiem wychowawczyni dzieci umieszczały w ziemi sadzonki i nasiona wybranych warzyw. Ostatnim etapem prac dzieci było podlanie roślin i umieszczenie doniczek na szkolnym parapecie. Taka forma zajęć pozwoli przedszkolakom w praktyce poznać poszczególne etapy wzrostu warzyw, da możliwość obserwacji zmian zachodzących w ich wyglądzie, a także wyrobi w nich nawyk systematycznego pielęgnowania roślin. Nasz przedszkolny ogródek to okazja bezpośredniego kontaktu z przyrodą, która wpływa na wzbogacenie wiedzy i słownictwa dzieci oraz poznawanie przyrody wszystkimi zmysłami poprzez różnorodne działania i doświadczenia.


Dryś Ilona


GaleriaSPOTKANIE Z MARCINEM MOŻDŻONKIEM

11.03.2020

Dziś w naszej szkole odbyło się spotkanie z Marcinem Możdżonkiem - Mistrzem Świata w piłce siatkowej, siatkarzem reprezentacji Polski oraz drużyny Asseco Resovia Rzeszów.

Uczniowie mieli niesamowitą okazję poznać uroki życia prawdziwego sportowca oraz przekonać się, że tylko ciężka i wytrwała praca pozwoli osiągnąć sukces!


Szkoła w Pomniejszeniu

10.03.2020

Dodatkowe zajęcia ale również atrakcyjne spędzanie czasu.


Uczniowie klasy 6 realizują projekt: Nasza Szkoła w Pomniejszeniu.

Praca projektowa jest jednym z najtrudniejszych, ale zarazem najbardziej satysfakcjonujących sposobów pracy z uczniem. Pozwala na wszechstronny rozwój kompetencji i stwarza pole do rozkwitu kreatywności zarówno ucznia, jak i nauczyciela.

Większość prac uczniowie wykonują samodzielnie, taka samodzielna praca uczniów nad zagadnieniami, które sami wybrali, skutkuje ich osobistym zaangażowaniem i zainteresowaniem zajmowanym tematem, a także kształtuje umiejętności i postawy niezbędne do funkcjonowania w życiu społecznym.

Certyfikat jaki otrzymała nasza szkoła to znak, że szkoła podchodzi do edukacji w sposób nowoczesny, jest otwarta na uczniowskie inicjatywy, tworzy dobre warunki do rozwijania pasji i wspierania talentów, jest atrakcyjna dla rodziców, którzy poszukują dla swoich dzieci szkoły inspirującej i twórczej.


Anita Rzeczyca


Wszystkie aktualnościEuropejski Fundusz Społeczny

Unia Europejska

© Copyright 2006 by SP Tryńcza, all rights reserved! -- Design & Technology Grzegorz Bursztyka by Anita Wojtas