IP


Aktualności

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

20.06.2019

Radość i wzruszenie towarzyszyły uczniom podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2018/2019. Uroczystość rozpoczęliśmy od dziękczynnej Mszy św. Następnie udaliśmy się do szkoły, gdzie głos zabrała pani dyrektor Elżbieta Kubrak. W imieniu wszystkich uczniów , rodziców i nauczycieli pani dyrektor pożegnała nauczycieli odchodzących na emeryturę: siostrę Irenę oraz pana Józefa Nowosielskiego. Z kolei wystąpili uczniowie kl. VIII, III gimnazjum oraz VII, którzy zatańczyli poloneza oraz przedstawili program artystyczny. Był też czas na wspomnienia podczas oglądania zabawnych zdjęć i filmików z udziałem uczniów kończących szkołę. W dalszej części uroczystości pani dyrektor Elżbieta Kubrak i pani wicedyrektor Lucyna Myłek uczniom wyróżniającym się w nauce wręczyły dyplomy wzorowego ucznia, dyplomy bardzo dobrego ucznia oraz nagrody książkowe. Dyplomy otrzymali również uczniowie za 100% frekwencję. Zostali docenieni też rodzice, którym zostały przekazane listy gratulacyjne oraz podziękowania za pracę na rzecz szkoły. Na koniec absolwenci podziękowali dyrekcji i nauczycielom wręczając im kwiaty. Potem już w klasach uczniowie otrzymali świadectwa oraz pożegnali się ze swoimi wychowawcami.
Wszystkim uczniom życzymy wspaniałych wakacji, zdrowia oraz dobrego, najlepiej aktywnego, odpoczynku.


Lucyna Czeszyk

GaleriaSpotkanie z leśnikami

20.06.2019

18 czerwca w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielami Nadleśnictwa Sieniawa: panią Martą Sęk, Andrzejem Maciną oraz Wacławem Pucyło. Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas I-III, obejrzały prezentację multimedialną dotyczącą środowiska życia i charakterystyki nietoperzy. Uzyskały dzięki temu wiele cennych informacji i ciekawostek, a najaktywniejsi uczniowie otrzymali budki dla nietoperzy, w których być może wkrótce zamieszkają te ciekawe zwierzęta.


Joanna Buszta


GaleriaZakończenie roku szkolnego

17.06.2019

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO ODBĘDZIE SIĘ DNIA 19.06.2019 R. O GODZINIE 8:00.Najpierw będzie msza święta w kościele parafialnym w Tryńczy, a następnie przejście do szkoły.

Autobusy będą kursować o tych samych godzinach jak podczas zajęć lekcyjnych.


Gminne zakończenie roku szkolnego

17.06.2019

17 czerwca w Szkole Podstawowej w Gorzycach odbyło się gminne zakończenie roku szkolnego 2018/2019, podczas którego wręczono stypendia naukowe oraz nagrody za osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne.
Po tańcach wykonanych przez gospodarzy uroczystości, uczniowie klas VIII oraz III gimnazjum każdej ze szkół z terenu gminy zatańczyli poloneza. Nasi uczniowie ubrani w stroje szlacheckie zatańczyli naprawdę pięknie.
Po części artystycznej nadszedł czas na wręczenie stypendiów z rąk pana wójta Ryszarda Jędrucha, któremu towarzyszyli: dyrektor naszej szkoły pani Elżbieta Kubrak, sekretarz gminy pani Magdalena Rachwał, pełnomocnik ds. oświaty pani Magdalena Kubis, radni gminy oraz sołtysi. Z naszej szkoły stypendia za wysokie wyniki w nauce odebrało łącznie 27 uczniów, w tym 16 uczniów szkoły podstawowej i 11 uczniów gimnazjum, zaś troje uczniów otrzymało nagrody za osiągnięcia sportowe, artystyczne oraz naukowe. W tym roku na uroczystość zaproszeni zostali również rodzice stypendystów, którzy z dumą mogli spoglądać na swoje dzieci stojące w gronie najlepszych uczniów z terenu gminy.
Wszystkim stypendystom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Natalia Kuśnierz


GaleriaBezpieczne wakacje

17.06.2019

W dniu 17 czerwca, w oddziale przedszkolnym odbyło się spotkanie z panią policjantką –sierż. szt. Agnieszką Łopuch, w którym uczestniczyły dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas I –III. Spotkanie miało na celu m. in. przypomnienie dzieciom zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, zachowania się w miejscach przeznaczonych do wypoczynku, w tym na wyznaczonych kąpieliskach oraz zachowania ostrożności wobec zwierząt, zwłaszcza psów. Pani dzielnicowa zwróciła również szczególną uwagę na ostrożność w kontaktach z osobami obcymi i udzieliła wskazówek dotyczących zachowania się w takich sytuacjach. Przypomniała również o tym, że w każdej sytuacji dzieci powinny informować rodziców, gdzie i z kim przebywają.
Wakacje już za kilka dni, więc pamiętajmy o bezpiecznym spędzaniu wolnego czasu.


Joanna Buszta

GaleriaHafty matematyczne

17.06.2019

Początki haftu matematycznego sięgają końca XIX wieku, kiedy to nauczycielka Mary Ewerest Boole chciała swoim uczniom ułatwić zrozumienie matematyki, a konkretnie geometrii. Za pomocą kolorowych sznurków tłumaczyła linie krzywe. Jak to zwykle bywa - z jednego narodziło się drugie i tak matematyka stała się inspiracją dla haftu.

Haft matematyczny to bowiem nic innego jak wyszywanie geometrycznych form z takim użyciem kolorów i kształtów, by tworzyły niepowtarzalną całość.

W ten sposób poznajemy matematykę z innej strony: ze strony sztuki.

Nasi uczniowie podjęli się tego trudnego zadania. Powstały fantastyczne prace - takie małe dzieła sztuki - zresztą zobaczcie sami:)

Praca nad haftem pozwoliła rozwinąć ich wyobraźnię oraz koncentrację uwagi. U uczniów została pobudzona aktywność twórcza. Podczas wyszywania wyciszali się i skupiali całkowicie na wykonywanym "dziele". Wyszywanie uczyło ich spostrzegawczości, dokładności i precyzji przy wykonywaniu pracy.

Anita Rzeczyca


GaleriaZajęcia otwarte dla rodziców w zerówce

16.06.2019

14 czerwca w oddziale przedszkolnym na zajęciach otwartych gościliśmy rodziców przedszkolaków. Tematem zajęć były wakacyjne plany dzieci i ich rodziców. Po wysłuchaniu opowiadania, dzieci odpowiadały aktywnie na pytania dotyczące jego treści. Wypowiadały się na temat swoich wakacyjnych planów, rozwijały również umiejętność klasyfikowania w oparciu o jedną cechę oraz przeliczania przedmiotów w zakresie 10. Wspólnie z nauczycielem dzieci przypomniały zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać nie tylko w okresie wakacyjnym.
Uczestnictwo w zajęciach otwartych, było dla rodziców ciekawym doświadczeniem, które pozwoliło na obserwację dziecka w grupie rówieśniczej, jego aktywności na zajęciach oraz radzenia sobie w sytuacjach zadaniowych. Była to również okazja do poznania umiejętności, sposobu i tempa pracy dzieci.


Joanna Buszta

GaleriaPoznanie ciekawych zawodów oraz działalności firmy Chromostal

14.06.2019

Dzięki uprzejmości Państwa Czupików, właścicieli firmy Chromostal w Tryńczy, a zarazem rodziców Patryka, ucznia naszej klasy, dzieci miały wyjątkową okazję poznać niezwykle nowoczesną i doskonale zarządzaną firmę o ugruntowanej pozycji na rynku krajowym oraz międzynarodowym. Oferują wysokiej jakości usługi w zakresie wykonawstwa i montażu balustrad, barierek, poręczy, podjazdów dla osób niepełnosprawnych, zadaszeń ze stali nierdzewnej, balustrad zewnętrznych i wewnętrznych łączonych z drewnem oraz szkłem. Uczniowie mogli poznać profil działalności, główne etapy realizowanego procesu technologicznego, a przede wszystkim zobaczyć wykorzystywane maszyny i urządzenia oraz poznać warunki pracy.
Uczniowie z zainteresowaniem słuchali prezesa firmy, Pana Daniela o pracy sekretarki, tokarzy, ślusarzy, spawaczy oraz operatora CNC, jak również o bardzo odpowiedzialnej pracy informatyka. Obserwowali pracę tokarki, lasera do cięcia metalu, gilotyny, plazmy, wypalarki, giętarki oraz tokarki. Mogli wsiąść do wózka widłowego a później zobaczyć efekt końcowy pracy na hali, czyli gotowe do montażu balustrady. Uczniowie przeprowadzili wywiad z prezesem firmy, jego żoną oraz z sekretarką na temat działalności firmy, ofertą jej produktów, strukturą organizacyjną, niezbędnymi wymaganiami, kwalifikacjami i obowiązkami na różnych stanowiskach pracy.
Szczególne podziękowania kieruję do państwa Czupików za zorganizowanie poczęstunku dla dzieci oraz skorzystania z atrakcji, jakie przygotowali.


Magdalena Młynarska

GaleriaSpotkanie ze strażakami

12.06.2019


Dnia 11 czerwca 2019 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielami Państwowej Straży Pożarnej z Przeworska z kapitanem Krzysztofem Wiśniewskim i sekcyjnym Romanem Niemiec.
Przypomnieli o zasadach zachowania się, gdy jesteśmy światkami wypadku, kogo i w jaki sposób należy poinformować. Przestrzegali przed tym, aby na spacery czy też wyjazdy rowerowe nie wybierać się w pojedynkę, ponieważ zdarzają się porwania. Prosili, aby nie być obojętnym wobec osób, które przewróciły się, gdyż nie koniecznie to może być osoba pod wpływem alkoholu, ale poważnie chora. Przypomnieli o bezpiecznych kąpielach w czasie wakacji zarówno tych słonecznych jak i tych w wodzie, oraz w jaki sposób pomóc osobie tonącej.


Barbara Czeszyk


GaleriaGminny Konkurs 1 z 10

11.06.2019

11 czerwca w Szkole Podstawowej w Tryńczy odbył się Gminny Konkurs matematyczny
„Jeden z dziesięciu". Konkurs miał na celu rozwijanie u uczniów zainteresowań matematycznych, popularyzację wiedzy i umiejętności matematycznych wśród uczniów, przygotowanie do wystąpień przed publicznością oraz stworzenie życzliwej atmosfery rywalizacji. Do konkursu „1 z 10”przystąpili uczniowie klas IV.
Uczestnicy konkursu odpowiadali na pytania podczas trzech rund. Przystępując do gry, każdy zawodnik otrzymał trzy szanse. Nieprawidłowe odpowiedzi w I i II etapie równały się utracie szans. Grający, którzy utracili wszystkie szanse byli wyłączeni z konkursu. Do III etapu czyli finału zakwalifikowało się 3 uczniów, którzy zachowali szansę. Zawodnicy w 3 rundzie otrzymali komplet nowych szans. Za zachowanie szans z I i II rundy zawodnikom doliczane były punkty: za jedną - 10 punktów, za dwie – 20 punktów, za trzy – 30 punktów.

Spośród wszystkich uczestników konkursu najlepsze wyniki uzyskali:
• I miejsce: Mikołaj Kubecki uczeń szkoły w Ubieszynie
• II miejsce: Katarzyna Potępa uczennica szkoły w Gniewczynie Łańcuckiej
• III miejsce: Julia Hojło uczennica szkoły w Gorzycach

Poziom konkursu był wysoki, wszyscy uczestnicy bronili swoich szans i dzielnie walczyli. Laureaci konkursu oraz wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody. Reprezentantami naszej szkoły były Wioletta Kuśnierz oraz Julia Kulpa.

Anita Rzeczyca

GaleriaRozstrzygnięcie Szkolnego konkursu Informatycznego

11.06.2019


Dla uczniów biorących udział w zajęciach pozalekcyjnych z robotyki został ogłoszony Szkolny Konkurs Informatyczny „Myślę logicznie, działam praktycznie”.
Celem konkursu jest inspirowanie dzieci i młodzieży do rozwijania wyobraźni,
zdolności projektowania, budowania, przestrzennego myślenia oraz innowacyjnego spojrzenia na otaczającą rzeczywistość. Konkurs jest również szansą zaprezentowania posiadanych umiejętności własnoręcznie przygotowanych, zaprogramowanych oraz spełniających regulaminowe wymogi robotów.

Doświadczenie mówi, że z kilku klocków można stworzyć niesamowite prace. Taka aktywność pobudza kreatywność i daje uczniowi poczucie odniesionego sukcesu.
Uczniowie indywidualnie podczas zajęć przygotowywali przestrzenną konstrukcję z klocków LEGO o dowolnej tematyce i ożywiali ją.

Konkurs rozstrzygany był w dwóch grupach wiekowych:
kategoria I – do lat 10
kategoria II – powyżej 10 lat

W kategorii I zwyciężyła uczennica klasy IV – Wioletta Kuśnierz.
W kategorii powyżej 10 lat zwycięstwo odniósł uczeń klasy VIII – Wojciech Kulpa.
Gratulujemy!

Zwycięzcom konkursu dyplomy i nagrody rzeczowe wręczyła pani dyrektor Elżbieta Kubrak.

Organizator konkursu: Grażyna Mazurek

GaleriaZdali egzamin na kartę rowerową

11.06.2019

Ostatnie tygodnie roku szkolnego to okres podsumowań całorocznej pracy uczniów.
W dniu 11 czerwca 2019 r. dwudziestu uczniów klasy IV przystąpiło do egzaminu na kartę rowerową pod czujnym okiem st. sierż. Barbary Szczepanek oraz st. sierż. Kamila Bieńkowskiego z Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku. Był to pierwszy tak poważny sprawdzian w ich życiu. Przygotowywali się do niego na lekcjach techniki, zdobywając odpowiednią wiedzę o przepisach ruchu drogowego, doskonalili również jazdę rowerem.
Egzamin składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Test jednokrotnego wyboru obejmował sprawdzenie znajomości przepisów ruchu drogowego, znaków i sygnałów drogowych, zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz kolejności opuszczania skrzyżowania. Egzamin praktyczny dotyczył umiejętności jazdy na rowerze z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Warunkiem dopuszczenia do egzaminu praktycznego było pozytywne zaliczenie testu z teorii.
Mimo wielkiego stresu wszystkie dzieci osiągnęły sukces i otrzymają upragnioną kartę rowerową. Widać było po kursantach pełne skupienie oraz emocje przed jazdą egzaminacyjną.
Zgodnie z przepisami, karta rowerowa jest dziś jedynym dokumentem uprawniającym do jazdy na rowerze przed ukończeniem osiemnastego roku życia.
Pięknie dziękujemy policjantom z drogówki za przeprowadzenie egzaminu praktycznego. Młodym rowerzystom życzymy bezpiecznej jazdy z wykorzystaniem zasad ruchu drogowego!


Grażyna Mazurek


GaleriaWszystkie aktualnościEuropejski Fundusz Społeczny

Unia Europejska

© Copyright 2006 by SP Tryńcza, all rights reserved! -- Design & Technology Grzegorz Bursztyka by Anita Wojtas