IP


Aktualności

Egzamin gimnazjalny

19.04.2018

Rozpoczęły się egzaminy gimnazjalne 2018!

18, 19 i 20 kwietnia uczniowie III klasy gimnazjum przystąpią do egzaminów na zakończenie szkoły. Pierwszego dnia sprawdzą swoją wiedzę z historii i wiedzy o społeczeństwie oraz języka polskiego, w czwartek - z przedmiotów przyrodniczych i matematyki, a w piątek - z języków obcych.

Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum. Wyniki egzaminu gimnazjalnego brane są pod uwagę przy przyjęciu do szkoły ponadgimnazjalnej, uczniowie wyniki poznają w czerwcu.

GaleriaEliminacje gminne OTWP rozstrzygnięte

19.04.2018

17 kwietnia 2018 roku w SP w Gorzycach odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.
Naszą szkołę w grupie I (szkoły podstawowe klasy I-VI) reprezentowali: Weronika Mach, Emilia Misiło i Jakub Piętowski. W II grupie wiekowej (szkoły podstawowe klasy VII-VIII i gimnazjum) uczestniczyli: Julia Sosnowy, Justyna Czeszyk i Adrian Misiło.

Uczniowie rozwiązywali test zawierający pytania z różnych dziedzin pożarnictwa.

Wszyscy wykazali się dużym zasobem wiedzy.

I miejsce ex aequo zajęli: Emilia Misiło i Jakub Piętowski
II miejsce osiagnął Adrian Misiło
III miejsce zdobyła Justyna Czeszyk

Laureatami konkursu zostali: Emilia, Jakub i Adrian. To oni przystąpią do dalszej rozgrywki na szczeblu powiatowym 23 kwietnia br. w Zarzeczu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Grażyna Mazurek

GaleriaWYJAZD NA SPEKTAKL TEATRALNY

17.04.2018

W piątek 13 kwietnia 2018r. uczniowie klas I- III wraz z wychowawczyniami Alicją Garbaty, Magdaleną Młynarską i Beatą Konnak udali się do Leżajska na spektakl teatralny pt. ,, O mniejszych braciszkach św. Franciszka” przygotowany przez aktorów z Teatru Maska w Rzeszowie.Bohaterem opowieści jest dobrze wszystkim znany i uznawany za najweselszego ze świętych, Franciszek z Asyżu. Historia, na którą zaprosili dzieci artyści z Teatru Maska opowiada o niezwykłych Franciszkowych podróżach i spotkaniach z nazywanymi przez niego „braćmi mniejszymi” zwierzętami – tymi małymi i dużymi, skrzydlatymi i z płetwami. Przedstawienie przypomina o tym, jak zachwycający może być świat, gdy tylko znajdziemy czas, aby się zatrzymać i przyjrzeć się mu z dziecięcą uwagą. Św. Franciszek wędruje po świecie, spotyka ludzi i zwierzęta, godzi zwaśnionych, pociesza smutnych, rozbawia ponurych. Kaczki, osły czy wilki, z którymi rozmawia, dają się przekonać, że nie warto być zarozumiałym i kłótliwym ponurakiem.Św. Franciszek podczas swojej wędrówki humorem i dobrocią zjednuje sobie napotkanych ludzi. Pokazuje, jak pogoda ducha i dobre uczynki mogą sprawić, że życie nasze i bliźnich staną się lepsze i lżejsze. Sztuka pełna jest zabawnych dialogów, ale przesłanie ma całkiem poważne – o tym, jak ważna w życiu jest miłość i dobro. Uczy, że wiara, radość życia, chęć niesienia pomocy i dzielenia się swoim szczęściem, to cechy, które warto rozwijać.

Dzieci z dużym zainteresowaniem i uwagą obejrzały spektakl i nagrodziły aktorów gromkimi brawami.

Alicja Garbaty

GaleriaZbiórka makulatury

17.04.2018

Rada Wolontariatu działająca w naszej szkole zorganizowała zbiórkę makulatury na rzecz budowy studni w Sudanie, gdziena około 1700 mieszkańców przypada JEDNO ujęcie wody. Jedna osoba zużywa tu około 6 litrów wody dziennie, które muszą wystarczyć do picia, mycia i gotowania. Od tego, czy będzie ona czysta czy brudna, zależy życie i zdrowie ludzi. Taka ilość wody jest w stanie zaspokoić zaledwie jedną trzecią minimalnych potrzeb. Dla porównania przeciętny Europejczyk zużywa 200 litrów wody dziennie.

Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie włączyli się do akcji. Zebrano ogromną ilość makulatury. Mamy nadzieję, że postawa naszych uczniów zachęci innych mieszkańców naszej gminy do wsparcia tej wspaniałej akcji. Wystarczy tylko odszukać w domu niepotrzebne książki, gazety, ulotki i przekazać je organizacjom takim jak Caritas.

Natalia Kuśnierz

GaleriaBy czas nie zaćmił i niepamięć

12.04.2018

10 kwietnia 2018r. obchodziliśmy kolejną rocznicę tragicznych wydarzeń jakie odbyły się w Katyniu, tragiczną katastrofę samolotu w Smoleńsku oraz obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w Parku Katyńskim im. Marii i Lecha Kaczyńskich w Tryńczy. Oprawę tej pięknej uroczystości zapewnili uczniowie z pocztem sztandarowym na czele, nauczyciele, chór składający się z nauczycieli naszej szkoły oraz rodziców, zuchy, młodzież należąca do orkiestry dętej oraz mażoretki. Po Mszy św. odbył się przemarsz do parku katyńskiego, gdzie złożono wiązanki pod krzyżem, a uczniowie naszej szkoły ułożyli krzyż z 96 białych i czerwonych zniczy.

Obchody były uroczystym oddaniem pamięci i hołdu osobom tragicznie zmarłym. To taki rodzaj krzewienia patriotyzmu wśród dzieci i młodzieży, to wzmacnianie wychowawczej roli szkoły ku patriotyzmowi. To również nauka szacunku do ojczyzny i historii. Nowenna niepodległości.

Magdalena Młynarska

GaleriaPoznajemy język migowy

12.04.2018

05 kwietnia do naszej szkoły na zbiórkę zuchów została zaproszona pani Anna Wałczyńska dyrektor Biura Stowarzyszenia ,,Kraina Sanu”, która przeprowadziła bardzo ciekawe zajęcia nauki języka migowego. Głównym celem zajęć było pokazanie dzieciom, że „inne” nie znaczy gorsze. Nauczenie dzieci dostrzegania obecności osób z uszkodzonym słuchem w świecie, a także nauka szanowania ich odmienności. Wskazanie dzieciom na potrzebę komunikacji z osobami z uszkodzonym słuchem. Nauka języka migowego okazała się bardzo ciekawa. Pani Anna Wałczyńska metodą zabawową- naśladowczą nauczyła zuchów alfabetu oraz języka obrazkowego, który okazał się bardzo ciekawy i łatwy do zapamiętania. Według pani Anny każdy z nas zna język migowy, tylko o tym sam nie wie. Po przeprowadzonych zajęciach każdy zuch z radością mógł sam przeliterować swoje imię i nazwisko oraz pokazać mimiką twarzy i ruchem rąk różne nazwy czynności, rzeczy, stany emocjonalne. Zuchy w nagrodę za zaangażowanie się w naukę języka migowego i aktywność otrzymali piękne kolorowe balony. Lekcja ta na długo zostanie w pamięci naszych małych zuchów.

Beata Konnak

GaleriaWizyta Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Króla Władysława Jagiełły

12.04.2018

11 kwietnia br. odbyło się spotkanie klasy trzeciej gimnazjum z przedstawicielem Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Króla Władysława Jagiełły w Przeworsku. Nauczyciel przedstawił uczniom ofertę szkoły, opisał warunki dostania się na dany profil i umiejętności, które będą mogli rozwijać. Ukazał także wyjątkowe możliwości realizacji swoich zainteresowań poza nauką. Na koniec młodzież opowiedziała o swoich planach odnośnie wyboru szkoły oraz uzyskała wskazówki, co należy wziąć pod uwagę wybierając dalszą ścieżkę kształcenia.

Małgorzata Lis - Nakonieczna


Życzenia wielkanocne

29.03.2018

Niech Święta Zmartwychwstania Pańskiego będą czasem odrodzenia duchowego, napełnią spokojem i wiarą. Niech towarzyszy im rodzinna atmosfera wśród kolorowych pisanek.

Dyrekcja Szkoły oraz
Nauczyciele Szkoły Podstawowej w Tryńczy


Chrystus zmartwychwstał!

29.03.2018

Wielkanoc, jest to święto upamiętniające śmierć krzyżową i Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Jest najstarsze i najważniejsze ze wszystkich świąt chrześcijańskich. Z tej okazji w naszej szkole w dniu 28 marca br., odbyło się przedstawienie w wykonaniu młodzieży i dzieci, które przygotowała s. Irena Staroszczyk. Występ nawiązywał do przebaczenia i miłości jaką darzy nas Zmartwychwstały Jezus, a także powołania każdego z nas do pomocy drugiemu człowiekowi. Wzywał też do zmiany życia i złego postępowania, o co staraliśmy się przez cały Wielki Post. Na koniec uczniowie złożyli Pani Dyrektor, wszystkim pracownikom szkoły oraz koleżankom i kolegom najserdeczniejsze życzenia Wielkanocne.

s. Irena Staroszczyk

GaleriaMoja Wielkanocna Kartka Świąteczna

29.03.2018

Szkolny konkurs plastyczny pt. „Moja Wielkanocna Kartka Świąteczna” dla oddziałów przedszkolnych został rozstrzygnięty. W konkursie udział wzięły dzieci z obu oddziałów przedszkolnych naszej szkoły. Konkurs miał na celu rozwijanie kreatywności i talentów dzieci, jak również promowanie ich spontanicznej ekspresji plastycznej. Podczas oceny prac pod uwagę brano pomysłowość, stopień trudności oraz staranność wykonania pracy. Jury przyznało nagrody w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci 3,4 –letnie oraz dzieci 5,6 –letnie.

Wśród dzieci 3,4 –letnich:
I miejsce – Filip Pigan
II miejsce – Lena Duży
III miejsce – Ksawery Zgórski

Natomiast wśród dzieci 5,6 –letnich:
I miejsce – Lena Młynarska
II miejsce – Zuzanna Sosnowy
III miejsce – Izabela Hanejko

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe. Zwycięzcom bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Dryś Ilona

GaleriaGMINNA AKADEMIA PIŁKARSKA

26.03.2018

.


Kartki świąteczne dla rodziców

24.03.2018

Tradycją się stało, że uczniowie klasy II SP na każde święta wysyłają kartki świąteczne dla swoich rodziców. Przypominają sobie na zajęciach jak pisać życzenia oraz wszystkie czynności związane z wysyłaniem pocztówki. Podczas zajęć plastyczno-technicznych wykonali piękne kartki świąteczne, następnie je zaadresowali. Bardzo ważne w pracy wychowawczo - dydaktycznej jest organizowanie wycieczek, poprzez które zaznajamia się dzieci z najbliższym środowiskiem, różnymi ciekawymi zawodami i dlatego wybraliśmy się na pocztę. Dzieci obserwowały od środka stanowisko pracy i przyglądały się pracy pani siedzącej w "okienku". Dowiedziały się, w jaki sposób segreguje się paczki, listy oraz co oprócz znaczków można tu kupić, a także jak należy zachować się w miejscach publicznych.

Największe zainteresowanie wzbudziła skrzynka pocztowa. Dzieci dowiedziały się także, jaką drogę musi przebyć list, aby dotrzeć od nadawcy do adresata.

Magdalena Młynarska

GaleriaSpotkanie z policjantem

24.03.2018

22 marca odbyło się kolejne spotkanie z dzielnicowym Komisariatu Policji w Sieniawie. Temat poruszony przez st. sierż. Mariusza Brzyskiego był bardzo poważny, były to dopalacze oraz ich negatywny wpływ na organizm, zwłaszcza młody. Dzięki przedstawionej prezentacji nasi uczniowie dowiedzieli się czym są dopalacze, do czego prowadzi ich zażywanie, jak się przed nimi bronić i gdzie szukać pomocy.

Również nauczyciele zostali przeszkoleni przez policję w tym zakresie, tematem była „Odpowiedzialność karna nieletnich, narkotyki i inne środki odurzające”. Szkolenie to przeprowadzili: pani Justyna Kałamarz pracownik Sanepidu, starszy aspirant, asystent prewencji ruchu drogowego -Justyna Urban, Komendant Komisariatu w Sieniawie – Bogusław Pisarczyk oraz aspirant sztabowy Marek Zygmunt.

Iwona Dąbek

GaleriaSympozjum naukowe: Józef i Wiktoria Ulmowie z dziećmi. Świadkowie wiary

24.03.2018

Uczniowie kl. II a gimnazjum 22 marca 2018 r. mieli możliwość uczestniczenia w sympozjum naukowym, które odbyło się w Seminarium Duchownym w Przemyślu. Sympozjum poświęcone było Józefowi i Wiktorii Ulmom z Markowej, którzy razem z dziećmi 24 marca 1944 r. zostali rozstrzelani przez Niemców za ukrywanie Żydów. Józef Ulma, mimo ostrzeżeń przyjaciela, który powiedział "nie trzymaj Żydów, bo będzie nieszczęście", poniósł dramatyczne konsekwencje swojej decyzji. Zachował się jak Miłosierny Samarytanin, o czym świadczą jego słowa: "to są ludzie, ja ich nie wygonię". Podczas sympozjum wystąpiło wielu znakomitych prelegentów: Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Piotr Pilch z małżonką Ewą, dr Mateusz Szpytma, zastępca Prezesa IPN, ks. dr Witold Burda, postulator procesu beatyfikacyjnego rodziny Ulmów, prof. dr hab. Bogdan Musiał IPN, dr Tomasz Domański IPN, dr Marcin Przegiętka IPN i Maria E. Szulikowska, której dwie książki o rodzinie Ulmów można było zakupić. Organizatorami sympozjum byli: Postulacja Sług Bożych z Markowej oraz Instytut Pamięci Narodowej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego, że mogliśmy wziąć udział w tym wydarzeniu, które było ciekawą lekcją historii.

Lucyna Czeszyk

GaleriaWszystkie aktualnościEuropejski Fundusz Społeczny

Unia Europejska

© Copyright 2006 by SP Tryńcza, all rights reserved! -- Design & Technology by Grzegorz Bursztyka