IP


Aktualności

Budowali i ożywiali roboty

10.01.2019

Uczestnicy zajęć pozalekcyjnych z robotyki mieli możliwość skonstruować, a następnie ożywić zbudowane przez siebie roboty. Tym samym poznali podstawy programowania i struktury algorytmów. Podczas 60-ciu minut dzieci pozornie bawiąc się nabywały nowe umiejętności na wielu płaszczyznach rozwojowych.
Konstruowanie pojazdów i urządzeń oraz wprawianie ich w ruch to dla uczniów naturalna pasja do budowania i wymyślania oraz fascynująca przygoda.


Grażyna Mazurek


Galeria



Jazda na łyżwach

10.01.2019

Nasza szkoła zachęca uczniów do uprawiania sportu. Cały czas staramy się przygotowywać coś niepowtarzalnego, zaskakiwać uczniów nowymi formami aktywności fizycznej. Podstawa programowa oczywiście musi być wykonana, ale jeśli tylko jest okazja do zorganizowania lekcji w nietypowym miejscu, korzystamy z tego.
Dzisiaj podczas lekcji wychowania fizycznego uczniowie z klasy II b i V pod opieką nauczycieli wybrali się na szkolne lodowisko. Początkowo jazda na łyżwach była niesamowicie trudna do opanowania. Jednak strach przed upadkiem i śmiechem, tych co jeżdżą dobrze, nie przestraszył i nie zniechęcił nikogo. Wszystkie dzieci postanowiły spróbować swoich sił.
Pierwsze kroki po gumowej macie były krótkim testem na sprawdzenie równowagi. Doskonale zaliczyli go wszyscy. Większość uczniów jeździła nie trzymając się niczego, z dala od bandy. Dla niektórych był to pierwszy kontakt z lodem. Dzieci bardziej ostrożne, trzymając się bandy, wchodziły na lód. Najpierw zrobiły spacer wzdłuż ogrodzenia i podpierały się jedną ręką. Po kilku kółkach utrzymanie równowagi było łatwiejsze. Jedne samodzielnie, inne z asystą zaczęły powolutku jeździć. W trakcie jazdy niektórym zdarzyło się upaść. Na szczęście , były to bezpieczne upadki.
Po 45-minutowym pobycie na lodowisku okazało się, że łyżwiarstwo nie jest wcale takie trudne, a w dodatku można z niego czerpać dużo przyjemności i mnóstwo frajdy! Śmiech i gwar towarzyszył uczniom na lodowisku. Jest to najlepszy dowód na to, że jazda na łyżwach dostarcza wiele radości.


Magdalena Młynarska


Galeria



Wizyta w Urzędzie Gminy

10.01.2019

Uczniowie klasy ósmej oraz trzecich klas gimnazjum odwiedzili w dniu 9 stycznia br. Urząd Gminy w Tryńczy. Informacji o organizacji urzędu oraz zadaniach realizowanych przez poszczególne referaty i jednostki udzieliła pani Magdalena Rachfał – Sekretarz Gminy. Następnie młodzież obejrzała film promujący gminę i zwiedziła urząd. Na zakończenie wizyty uczniowie odwiedzili Galerię „Pod Aniołem” im. Stanisława Perykaszy, gdzie prezentowana jest wystawa „100 prac na 100 lecie niepodległości”.


Józef Nowosielski


Galeria



„BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY” – SPOTKANIE POLICJANTÓW Z UCZNIAMI

09.01.2019

Wraz z Nowym Rokiem policjanci rozpoczęli ogólnopolskie działania pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”. Celem tych działań jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom przemieszczającym się do szkoły i ze szkoły do miejsca zamieszkania.
Dzielnicowi Posterunku Policji w Tryńczy: sierż. szt. Agnieszka Łopuch oraz sierż. szt. Mariusz Brzyski w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” odwiedzili w dniu 08.01.2019 r. uczniów i przedszkolaków naszej szkoły. Zorganizowali zajęcia teoretyczno-praktyczne dla dzieci i młodzieży. Przybliżyli zadania, jakie najczęściej wykonują policjanci podczas służby a także omówili zagadnienia związane z ruchem drogowym, w tym elementarne zasady bezpieczeństwa obowiązujące w ruchu drogowym w obszarze zabudowanym i poza. Podczas spotkania szczególną uwagę funkcjonariusze zwrócili na zasady obowiązujące przy przewożeniu dzieci samochodem i jak należy zachować się jeżdżąc rowerem, na obowiązek noszenia przez pieszych po zmroku poza strefą zabudowaną elementów odblaskowych lub kamizelek. Innym istotnym tematem pogadanki z dziećmi było właściwe zachowanie się w przypadku zaistnienia zdarzenia zagrażającego zdrowiu i życiu innych, umiejętność połączenia się z numerami alarmowymi i zachowanie bezpieczeństwa podczas korzystania z Internetu. Na zakończenie rozmawiali z uczestnikami o bezpiecznych zachowaniach w szkole, przypomnieli o zasadach i regulaminie, jaki obowiązuje na jej terenie oraz przekazali dzieciom odblaski.
Organizowanie akcji policji i wdrażanie programów profilaktycznych przy współpracy z innymi podmiotami ma na celu wykształcenie w społeczeństwie właściwych postaw w przypadku zaistnienia różnego typu nieprzewidzianych i niebezpiecznych sytuacji już od najmłodszych lat.


Magdalena Młynarska


Współpraca z PSP w Przeworsku

07.01.2019

7 stycznia naszą szkołę odwiedził naczelnik wydziału Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku - bryg. mgr inż. Bogdan Jarosz, który przekazał uczniom kalendarze, poinformował na temat konkursów organizowanych przez straż pożarną oraz udzielił kilka porad na temat bezpiecznego spędzania czasu. Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę jak funkcjonuje część dzisiejszej młodzieży. Komputer, telewizor, imprezy… Czy chcielibyśmy aby właśnie w taki sposób nasze dzieci spędzały swoją młodość? Wszczepienie pasji od najmłodszych lat, systematyczny trening i zapoznanie się ze specyfiką wybranego przez dziecko zainteresowania „wciąga” go w świat pasji i powoduje, że młoda osoba chce dążyć do doskonałości. Dlatego nasz gość podkreślił, iż warto jest to wykorzystać i zaprosić najmłodszych do współpracy oraz nauki już teraz, najlepiej poprzez ciekawe i urozmaicone formy, ponieważ młodzież wychowana na szybkich i ruchliwych grach komputerowych, bardzo szybko nudzi się czymś monotonnym.


Magdalena Młynarska


Konkurs Interdyscyplinarny

01.01.2019



Jasełka

23.12.2018

Już tradycją naszej szkoły stały się jasełka, w których wystąpili uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Jasełka zostały przygotowane pod kierunkiem s. I. Staroszczyk. Ich tematyka nawiązywała do czasów współczesnych, ukazując człowieka dla którego liczy się tylko modny gadżet, praca, kariera itp., a nie ma czasu dla sprawy najważniejszej, jaką jest miłość i budowanie właściwych relacji z drugim człowiekiem. Potem przenieśliśmy się do wydarzeń, które działy się ponad 2 tysiące lat temu. Zobaczyliśmy aniołów zwiastujących dobrą nowinę, że w ubogiej stajence narodził się Jezus i przebywa tam wraz z Maryją i Józefem. Do szopy pospieszyli pasterze i królowie, ofiarowując swoje dary. W dalszej części nawiązano do czasów średniowiecznych, kiedy to królowie ślubowali strzec polskiej wiary, a działające w naszej szkole zuchy podkreśliły, że "Bóg, Honor, Ojczyzna" to wartości, którymi powinniśmy się kierować w swoim życiu. Całość przedstawienia dopełniły piękne kolędy, które sprawiły, że poczuliśmy atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Na koniec życzyliśmy sobie zdrowych i radosnych świąt i w tym świątecznym nastroju uczniowie udali się do swoich klas, aby podzielić się opłatkiem i spożyć wigilijne potrawy.


Lucyna Czeszyk


Galeria



„Baśniowa kraina” w zerówce

20.12.2018

W ramach zajęć artystyczno –plastycznych dla dzieci z oddziału przedszkolnego zorganizowane zostały „Wieczory z baśnią”, na których najmłodsi słuchali baśni czytanych przez nauczyciela, prowadzili rozmowy dotyczące cech głównych bohaterów i oceniali postępowanie wybranych postaci. Dzieci uczestniczyły aktywnie w zabawach związanych z odgrywaniem ról wybranych przez siebie bohaterów, rozwiązywały zagadki, tworzyły ilustracje do bajek, a na ostatnim spotkaniu ozdabiały „pierniki z chatki Baby Jagi”. Zajęcia te rozwijają wyobraźnię i kreatywność, potencjał twórczy dzieci, budują pewność siebie, wiarę we własne możliwości, rozwijają artystycznie, ale przede wszystkim sprawiają wiele radości. Każde spotkanie sprawia, że przedszkolaki z niecierpliwością czekają na następne.


Joanna Buszta


Galeria



Wyniki konkursu SYNAPSIK MEN

19.12.2018

30 października 2018 roku uczniowie klasy drugiej a i b oraz uczniowie klasy trzeciej wzięli udział w Konkursie SYNAPSIK MEN. Konkurs miał charakter ogólnopolski, a jego celem było sprawdzenie wiedzy uczniów z zakresu treści matematycznych, przyrodniczych i polonistycznych na poziomie klasy drugiej i trzeciej.
Uczniów do konkursu przygotowywały nauczycielki:

Alicja Garbaty – klasa II a, Magdalena Młynarska – klasa II b, Beata Konnak – klasa III
W konkursie wzięli udział wszyscy uczniowie klasy II a, II b i III, tj. 41 uczniów.
Wyniki konkursu

Klasa II a

Najlepsze wyniki osiągnęło 3 uczniów – zdobyli po 37 punktów na 39 punktów możliwych do zdobycia, co stanowi 94,9% - III miejsce
Tytuł laureata zdobyli: Katarzyna Matyja, Milena Panek, Wojciech Krajewski

Klasa II b

Najwyższy wynik osiągnął jeden uczeń zdobywając 36 punktów na 39 punktów możliwych do zdobycia, co stanowi 92,3% - IV miejsce

Tytuł laureata zdobył: Szymon Sosnowy

Klasa III

Najwyższe wyniki osiągnęło 4 uczniów – zdobyli oni po 36 punktów na 40 punktów możliwych do zdobycia, co stanowi 90,5% - V miejsce
Tytuł laureata zdobyli: Michalina Kubecka, Zuzanna Zalot, Oliwia Krupa, Dagmara Wojtyna
Uczniowie, którzy uzyskali wynik powyżej 90% otrzymali imienny dyplom laureata.
Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom uczestnictwa oraz zakładkę do książki.

Wszystkim serdecznie gratulujemy.


Alicja Garbaty


Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Bożonarodzeniowe Ozdoby”

19.12.2018

W dniu 16 grudnia 2018 r. o godz 13.30 w Centrum Kulturalnym w Przemyślu miało miejsce ogłoszenie wyników, rozdanie nagród i otwarcie wystawy pokonkursowej „Bożonarodzeniowe Ozdoby”. Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych znalazła się Alicja Manowiec z klasy VI-tej, gratulujemy.


Kinga Manowiec


Gminny Konkurs Plastyczny „Mój ukochany miś”

18.12.2018

Za nami kolejna edycja Gminnego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Mój ukochany miś”, w którym udział wzięły dzieci w wieku przedszkolnym. Jury wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych.
W kategorii dzieci 3, 4 –letnie:
I miejsce zajęła Amelia Śliż ze Szkoły Podstawowej w Gniewczynie Łańcuckiej,
II miejsce Laura Chmielecka ze Szkoły Podstawowej w Gorzycach,
III miejsce Maria Woś ze Szkoły Podstawowej w Gorzycach,
Wyróżnienie przyznano Nikoli Śliwie ze Szkoły Podstawowej w Gorzycach.
W kategorii dzieci 5, 6 –letnie:
I miejsce zajęła Amelia Groch ze Szkoły Podstawowej w Gniewczynie Łańcuckiej,
II miejsce Antoni Matyja ze Szkoły Podstawowej w Gorzycach,
III miejsce Kacper Sosnowy ze Szkoły Podstawowej w Gorzycach,
Wyróżnienie przyznano Lenie Nabrzeskiej ze Szkoły Podstawowej w Tryńczy.
Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy!


Joanna Buszta


Galeria



Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia

17.12.2018

Opiekunowie samorządu szkolnego wraz z uczniami naszej szkoły rozpoczęli przygotowania do Świąt. W czwartek i piątek popołudniami spotkali się, aby wspólnie przygotować stroiki, dekoracje świąteczne oraz upiec pierniki. Uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje uzdolnienia artystyczne, tworząc piękne stroiki, choinki i wieńce świąteczne. Natomiast w piątek odkrywali swoje talenty kulinarne piekąc pierniki. Sami przygotowali ciasto, rozwałkowali, jednak największą radość sprawiło im wycinanie różnych kształtów z ciasta. Nie obeszło się bez degustacji i wspólnych pochwał, gdyż pierniczki wyszły pyszne. W poniedziałek natomiast uczniowie dokończyli swoje dzieło pięknie ozdabiając upieczone pierniki. Wszyscy uczniowie byli radośni i pełni satysfakcji z dobrze wykonanej pracy.

Małgorzata Lis - Nakonieczna


Galeria



Wyjazd do Zespołu Szkół w Zarzeczu

16.12.2018

W minionym tygodniu uczniowie kl. III gimnazjum oraz ósmoklasiści wraz z opiekunami wybrali się do Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Zarzeczu. Jako, że uczniowie tych klas w tym roku szkolnym muszą zdecydować gdzie będą kontynuować edukację, niezwykle pomocne są wszelkie zajęcia w ramach preorientacji zawodowej, które przybliżają im określone zawody.
W pierwszej części „Logistyka na wesoło” nasi uczniowie mieli okazję wziąć udział w różnych grach i zadaniach logistycznych, które wymagały niezwykłej spostrzegawczości. Następnym punktem były warsztaty kulinarne pod hasłem „Mój pomysł na siebie”, które prowadził absolwent tamtejszej szkoły Daniel Mróz, kucharz pracujący w wielu prestiżowych obiektach takich jak Hotel Arłamów czy Hotel Sokół. Podczas zajęć uczniowie mogli spróbować słodkości wykonanych przez uczniów tamtejszej szkoły, wykonać ozdoby świąteczne, udekorować pierniczki, sprawdzić się w rozpoznawaniu smaków i zapachów czy nauczyć się składać serwetki w wyszukany sposób. Każdy mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie.
Bardzo dziękujemy organizatorom spotkania za zaproszenie oraz bardzo miłe przyjęcie. Szkoła wielu uczniom się spodobała, więc być może grono kilku naszych byłych uczniów, którzy kontynuują naukę w Zespole Szkół w Zarzeczu we wrześniu się powiększy.


Natalia Kuśnierz

Galeria



ETAP REJONOWY OLIMPIADY PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA

16.12.2018

W piątek 14 grudnia 2018 r. uczennica klasy III gimnazjum Karolina Sosnowy – zwyciężczyni etapu szkolnego - reprezentowała naszą szkołę na etapie rejonowym Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia zorganizowanej przez Polski Czerwony Krzyż. Konkurs odbył się w Starostwie Powiatowym w Przeworsku.
Karolina musiała zmierzyć się z trudnym testem z zakresu promocji zdrowia, a następnie zrelacjonować wydarzenie sportowe jakie przeprowadziła w naszej szkole. Karolinie nie udało się zakwalifikować do etapu okręgowego, ale wiedza i zdobyte doświadczenie będą procentować w przyszłości.


Ewa Szela


Wszystkie aktualności



Europejski Fundusz Społeczny

Unia Europejska

© Copyright 2006 by SP Tryńcza, all rights reserved! -- Design & Technology Grzegorz Bursztyka by Anita Wojtas