IP


Aktualności

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

23.09.2018

21 września odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Warto wspomnieć, że zanim odbyły się wybory przewodniczącego uczniowie dokonali wyboru opiekuna Samorządu Szkolnego, opiekunem została Pani Małgorzata Lis-Nakonieczna i Pani Anita Wojtas. Specjalnie powołana komisja czuwała nad porządkiem i prawidłowością głosowania, a po zakończonym głosowaniu przeliczyła oddane głosy. Wyniki przedstawiają się następująco:

Przewodnicząca: Karolina Sosnowy

Zastępca : Weronika Jakubiec

Skarbnik : Kaja Młynarska

Sekretarz: Gabriel Siry

Zwycięzcom gratulujemy!

Małgorzata Lis - Nakonieczna

GaleriaWyjazd do Multikina

22.09.2018

Dnia 21 września po zajęciach lekcyjnych uczniowie klasy 5 oraz 6 wraz ze swoimi wychowawczyniami uczestniczyli w wyjeździe do Multikina w Rzeszowie. Ich celem było oglądnięcie filmu: "Zegar Czarnoksiężnika".
Wszyscy uczestnicy wyjazdu śledzili na ekranie losy nastoletniego Lewisa Barnavelt, który po śmierci swoich rodziców trafia do położonej na odludziu posiadłości ekscentrycznego wuja Jonathana. Wkrótce po przybyciu chłopak odkrywa, że wuj praktykuje różne formy magii, po to aby rozwikłać zagadkę zaginięcia swojego mistrza a zarazem przyjaciela. Wszyscy uczniowie po seansie wymieniali się swoimi opiniami na temat filmu, najczęściej można było usłyszeć: trzymający w napięciu, ciekawy, zabawny, pokazujący co w życiu powinno być ważne, to tylko kilka z opinii. Każdy był zadowolony i chętny na kolejne przygody z filmem.

Anita Wojtas


GMINNY TURNIEJ SZKOLNYCH KLUBÓW SPORTOWYCH DZIEWCZĄT

22.09.2018

Dnia 20.09.2018r. w słoneczne popołudnie na boisku ORLIK przy Szkole Podstawowej w Gorzycach rozegrany został pierwszy w tym roku szkolnym ,,Gminny Turniej Szkolnych Klubów Sportowych’’ w kategorii dziewcząt.
Do rozgrywek przystąpiło trzy drużyny, reprezentujące następujące szkoły: SP Gorzyce, SP Jagiełła
oraz SP Tryńcza.

Dziewczęta rywalizowały ze sobą w miłej, sportowej i koleżeńskiej atmosferze.

Wyniki turnieju przedstawiają się następująco:
SP Jagiełła - SP Gorzyce 2:0
SP Jagiełła- SP Tryńcza 0:2
SP Tryńcza - SP Gorzyce 4:0

Klasyfikacja końcowa:
1 miejsce – SP Tryńcza
2 miejsce – SP Jagiełła
3 miejsce – SP Gorzyce

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w przyszłych rozgrywkach, które już niebawem zostaną zorganizowane.

Adam Kulpa

Galeria5 PORCJI ZDROWIA W SZKOLE

21.09.2018

Uczniowie klasy II i III naszej szkoły w roku szkolnym 2018/2019 zostali zgłoszeni do realizacji ogólnopolskiego programu ,, 5 porcji zdrowia w szkole”. Program skierowany jest do II i III klas szkół podstawowych w całej Polsce. Patronat nad nim objęło m.in. Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Rzecznik Praw Dziecka oraz wiele renomowanych instytucji zajmujących się m.in. edukacją oraz zdrowiem publicznym.

To program edukacyjny mający na celu zwrócenie uwagi na potrzebę zadbania o edukację w zakresie prawidłowego żywienia oraz kształtowanie odpowiednich nawyków już od najmłodszych lat. Program jest częścią działań prowadzonych w ramach kampanii o charakterze informacyjno-edukacyjnym “5 porcji warzyw, owoców lub soku”. Dzięki udziałowi w programie uczniowie mają szansę zdobyć wiedzę na temat zasad zbilansowanej diety, istotnej roli warzyw i owoców, a także dowiedzieć się, dlaczego szklanka soku stanowi równoważną porcję warzyw lub owoców. Nauczyciele otrzymają merytoryczne wsparcie w postaci materiałów lekcyjnych opracowanych we współpracy z ekspertami z zakresu edukacji i żywienia. Materiały edukacyjne umożliwią przeprowadzenie ciekawych i kreatywnych zajęć na temat prawidłowego odżywania. Dodatkowo, każda klasa, która weźmie udział w programie edukacyjnym ,,5 porcji zdrowia w szkole” będzie miała możliwość udziału w konkursie i zdobycia atrakcyjnych nagród.

Alicja Garbaty


Zbieramy nakrętki

20.09.2018

POMAGAMY

„Zamiast korki wyrzucać do śmieci
Pomyślcie, że są na tym świecie dzieci,
Dla których zdrowie to nie taka oczywista sprawa,
I nasza w zbieranie korków zabawa
To może być ważne zadanie
I nasza pomoc w ich rehabilitowanie!”

W tym roku szkolnym zbieramy nakrętki na rehabilitację dla Konradka. Nakrętki prosimy składać w pracowni ekologicznej.

Ewa Szela


Budujemy i programujemy

19.09.2018

W dniu 18 września br. po wakacyjnej przerwie rozpoczęły się zajęcia z robotyki. Uczniowie mają możliwość pracy z zestawami edukacyjnymi klocków LEGO MINDSTORMS.

Najczęściej pracują w parach, kształcąc umiejętność współpracy i wzajemnego uczenia się. Budują z wykorzystaniem instrukcji, ale także według własnych pomysłów. Zbudowane modele uczniowie poddają testom, programują je, udoskonalają.

Zajęcia te to nie tylko wspaniała zabawa, ale również okazja, by nauczyć się myślenia algorytmicznego, pokonywania swoich słabości i doceniania pracy w drużynie.

Zapraszam wszystkich chętnych na zajęcia we wtorki w godz. 14.10-15.10.


Grażyna Mazurek

GaleriaWEEKEND Z HISTORIĄ

15.09.2018

10 września 1939 roku zginęli w Tryńczy rotmistrz Tytus Dunin i podchorąży Konstanty Ostrowski. To wydarzenie jest corocznie upamiętniane przez społeczeństwo naszej gminy. W dniu 15 września w okolicach mostu na Wisłoku miała miejsce inscenizacja przypominająca wydarzenia z września 1939 roku oraz przedstawiająca tragiczną sytuację społeczeństwa polskiego w czasie okupacji. W „Weekendzie z Historią” wzięły udział grupy rekonstrukcyjne, młodzież szkolna oraz liczni mieszkańcy Tryńczy i okolicznych miejscowości. Inscenizacji towarzyszyło złożenie kwiatów pod głazem upamiętniającym poległych żołnierzy, przemarsz grup rekonstrukcyjnych ulicami Tryńczy, wystawa broni i sprzętu wojskowego, wystawa materiałów IPN oraz występ Orkiestry Dętej z Tryńczy. Imprezę zakończyło wspólne śpiewanie pieśni wojskowych.
Licznie zebrani uczniowie naszej szkoły z zainteresowaniem uczestniczyli w „żywej lekcji historii”.

Józef Nowosielski

GaleriaAkcja „Odblaski”

13.09.2018

Dołączyliśmy do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „PZU Odblaski i zadbaj o bezpieczeństwo dzieci na drogach”. Wierzymy, że bezpieczne powroty dzieci do domu to nie kwestia szczęścia. To nasza wspólna odpowiedzialność.

PZU od lat angażuje się w przedsięwzięcia społeczne, które podnoszą świadomość w kwestiach bezpieczeństwa. Tegoroczna akcja PZU ma na celu poprawę bezpieczeństwa i widoczności najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Kierowana jest do wszystkich dzieci, rodziców, a także nauczycieli. W dnu dzisiejszym zostały rozdane odblaski wszystkim uczniom naszej szkoły z klas I-III oraz przygotowane specjalne materiały edukacyjne. Opracowane są one w przyjaznej formie, aby jak najlepiej pomóc dzieciom zrozumieć istotne zasady bezpieczeństwa na drodze. Odblaskowy Niestraszek to bohater, który łączy temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym z bajkowym światem, do którego dzieci tak chętnie się przenoszą.
Akcja ta to wielkie przedsięwzięcie, odblask ma stać się nie tylko pretekstem do ważnej rozmowy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale przede wszystkim poprawić widoczność dzieci na ulicach. Na koniec miesiąca września przeprowadzony zostanie konkurs rysunkowy.

Magdalena Młynarska

GaleriaSpotkanie z policjantem

11.09.2018

11 września 2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z policjantem z Komendy Policji w Sieniawie. Starszy dzielnicowy sierż. Mariusz Brzyski. przeprowadził z dziećmi klas O-III pogadankę na temat – Bezpieczna droga do szkoły. Głównym celem przybycia była pogadanka na temat poruszania się po drodze oraz jak zachować bezpieczeństwo w stosunku do nieznanych nam osób. Dzieci chętnie słuchały rad oraz brały udział w rozmowie. Dzielnicowy omówił z uczniami podstawowe zasady związane z przechodzeniem przez jezdnię oraz przypominał uczniom jak ważne jest to, aby zawsze być widocznym, zwłaszcza poruszając się po drodze oraz w jej pobliżu po zmroku. Funkcjonariusz zwrócił się również do uczniów z apelem, aby w trakcie jazdy samochodem dbali o swoje bezpieczeństwo i przypominali rodzicom o konieczności używania fotelików i pasów bezpieczeństwa.

Magdalena Młynarska

GaleriaZebranie z rodzicami

10.09.2018

W dniu 14 września 2018 r. ( piątek ) w Hali Widowiskowo – Sportowej w Tryńczy o godz. 16.30 odbędzie się zebranie ogólne z rodzicami uczniów naszej szkoły.

Następnie rodzice spotkają się z wychowawcami poszczególnych klas.


Narodowe czytanie

06.09.2018

Gminna Biblioteka Publiczna zaprosiła wszystkich 6 września 2018 roku do Narodowego Czytania „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Impreza tradycyjnie odbyła się w siedzibie biblioteki. Była to już VII edycja tej ogólnopolskiej akcji. Jej podstawowym celem jest propagowanie rodzimej literatury i wzmacnianie wspólnoty narodowej. „Narodowe Czytanie” inspiruje, buduje międzypokoleniowe mosty, łączy ludzi ponad codziennymi podziałami.

Mieliśmy okazję posłuchać wybranych fragmentów „Przedwiośnia” w interpretacji uczniów ze szkół z terenu naszej gminy, nauczycieli, poetów oraz mieszkańców.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział oraz zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Magdalena Młynarska


Miły początek szkolnej przygody

05.09.2018

W pierwszych dniach nauki w szkole nasi pierwszoklasiści przyjęli niecodziennych gości. 4 września uczniów odwiedził Wójt Gminy Tryńcza – Pan Ryszard Jędruch, natomiast 5 września wizytę złożyli: Pani Magdalena Rachfał – Sekretarz Gminy, Pani Magdalena Kubis – Pełnomocnik ds. oświaty, a także Pan Teofil Jakubiec – przewodniczący Komisji ds. Oświaty, Kultury i Sportu. Przedstawiciele Urzędu Gminy złożyli dzieciom życzenia na rozpoczynający się rok szkolny oraz wręczyli upominki. Wyjątkową niespodziankę przygotował Pan Teofil Jakubiec, który przeczytał naszym uczniom swoje ulubione bajki.

Za te wszystkie miłe gesty serdecznie dziękujemy.

Edyta Bartnik


GaleriaProgram „ Nie pal przy mnie, proszę”

04.09.2018

Nasza szkoła w roku szkolnym 2018/2019 przystąpiła do realizacji kolejnej edycji programu edukacji antytytoniowej dla uczniów klas I- III SP „Nie pal przy mnie, proszę”. Program ma charakter profilaktyczny, jest realizowany pod patronatem Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Przeworsku.

Cele szczegółowe programu:

– uporządkowanie i poszerzenie informacji na temat zdrowia,
– kształtowanie u dzieci postaw odpowiedzialności za własne zdrowie,
– uświadamianie dzieciom, że palenie tytoniu jest szkodliwe dla zdrowia,
– uwrażliwienie dzieci na szkodliwe oddziaływanie dymu papierosowego związane z biernym paleniem,
– wykształcenie u dzieci umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, gdy inni ludzie przy nich palą papierosy.

W ramach realizacji programu w każdej klasie zostanie przeprowadzonych pięć zajęć nt. zdrowia. Ponadto jako wzmocnienie odbędą się pogadanki, rozmowy, konkursy, zajęcia sportowe według harmonogramu.

Magdalena Młynarska


Program „Zawsze razem”

04.09.2018

W naszej szkole uczniowie klas I-III SP realizują program "Zawsze razem". Program został przygotowany przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Przeworsku.
Celem programu jest kształtowanie właściwych postaw i zachowań wobec słabszych.
Cele szczegółowe programu to:

- przekazanie wiedzy o chorobie, w tym również o chorobach zakaźnych i przewlekłych;
- budowanie przyjaźni, więzi i współczucia między rówieśnikami;
- unikanie zachowań ryzykownych dla zdrowia;
- podejmowanie zdrowych wyborów życiowych.

Realizatorami programu są wychowawcy klas I – III oraz pielęgniarka z Ośrodka Zdrowia.
Tematyki programu „Zawsze razem” obejmują następujące treści: Co to jest zdrowie, jak o nie dbać, dlaczego niektórzy ludzie chorują, jak rozprzestrzenia się choroba, jak się czujemy gdy jesteśmy chorzy, komu mówisz gdy się źle czujesz, co czujesz do kogoś kto jest chory, co czujesz do siebie gdy jesteś chory, co to są choroby przewlekłe i choroby zakaźne ( w tym również AIDS ), jak się można zakazić, co robić żeby nie chorować oraz jak pomóc choremu koledze.

Program jest realizowany poprzez różnego rodzaju formy pracy:

- słowo żywe
- piosenki, wiersze o zdrowiu
- praca z książką „Zawsze razem”
- konkurs plastyczny.

Ilość godzin przeznaczona na realizację programu jest zróżnicowana i zależy w znacznym stopniu od tematyki. Nasze wspólne działania prozdrowotne powinny przynieść wymierne efekty w zakresie prawidłowych zachowań prozdrowotnych.

Beata Konnak


Wszystkie aktualnościEuropejski Fundusz Społeczny

Unia Europejska

© Copyright 2006 by SP Tryńcza, all rights reserved! -- Design & Technology Grzegorz Bursztyka by Anita Wojtas