IP


Aktualności

Zebranie z rodzicami

15.11.2018

W dniu 19 listopada 2018 r. (poniedziałek) w Szkole Podstawowej w Tryńczy od godz. 16:00 odbędzie się spotkanie rodziców z wychowawcami poszczególnych klas.


Wyniki konkursów bibliotecznych

15.11.2018

14 listopada nastąpiło rozstrzygnięcie szkolnych konkursów bibliotecznych.
Wyniki konkursu plastycznego "Ulubiony bohater książkowy" dla kl. I-III
I miejsce
Tomasz Brodowicz kl. II b, Patryk Czupik kl. II b, Katarzyna Matyja kl. II a, Szymon Sosnowy kl. II b
II miejsce
Kamil Florek kl. II b, Paulina Karaś kl. II b, Lena Młynarska kl. I, Jakub Najuch kl. II b, Zuzanna Sosnowy kl. I
III miejsce
Kacper Kuśnierz kl. II b, Milena Panek kl. II a, Martyna Smagała kl. I, Maja Sosnowy kl. III, Dagmara Wojtyna kl. III, Zuzanna Zalot kl. III
Wyniki konkursu czytelniczego "Kolory, liczby, imiona" dla kl. IV-VI
I miejsce
Milena Migas kl. VI, Emilia Pigan kl. IV
II miejsce
Roksana Duży kl. IV, Weronika Mach kl. VI
III miejsce Oliwia Drzystek kl. V
Wyniki konkursu czytelniczego "Hymn narodowy. Krzyżówka. Folklor znany, czy mniej znany?"
I miejsce
Grzegorz Cierpisz kl. VIII
Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali dyplomy, nagrody książkowe i słodkie upominki.

Lucyna Czeszyk


Galeria„ Niepodległa - taką Cię widzę”

12.11.2018

10 listopada 2018 w MOK w Przeworsku wręczono nagrody w powiatowym konkursie plastycznym zorganizowanym w związku z tegorocznymi obchodami 100-lecia Niepodległości Polski pod hasłem „Niepodległa- taką Cię widzę”.Miło nam poinformować, że I nagrodę w kategorii klas III-V SP otrzymała Sara Manowiec natomiast w kategorii klas VI-VIII tryumfowała Alicja Manowiec ,a II nagrodę otrzymała Emilia Misiło. Dziewczynom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Kinga Manowiec

Galeria„MYŚMY WCIĄŻ DO NIEPODLEGŁEJ SZLI...”

12.11.2018

11 listopada 1918r., po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Z okazji przypadającej w bieżącym roku setnej rocznicy tego wydarzenia, odbywają się w całym kraju uroczystości. Aktywny udział w tych obchodach bierze również społeczność naszej szkoły. Uczniowie uczestniczyli w III Gminnym Biegu Niepodległości „Chwała bohaterom” organizowanym przez Szkołę Podstawową w Gorzycach, konkursach „Legenda Józefa Piłsudskiego”(SP Gorzyce) i „Drogi Polaków do niepodległości” (SP Tryńcza). W czasie obchodów święta szkoły odbył się „Bieg dla niepodległej”, w którym udział wzięli uczniowie, rodzice, przedstawiciele samorządu oraz nauczyciele. 27 października w hali widowiskowo-sportowej miał miejsce koncert „Z miłości dla niepodległej”, skierowany do wszystkich mieszkańców naszej gminy.
Kulminacja obchodów miała miejsce 11 listopada. W tym dniu odbyła się uroczysta msza w intencji ojczyzny, po której nastąpiło złożenie kwiatów pod pomnikiem Jana Pawła II
i wspólne odśpiewanie hymnu polskiego. W wieczornej części obchodów Święta Niepodległości, licznie zebrani mieszkańcy naszej gminy uczestniczyli w Koncercie „Dla Niepodległej” w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Tryńczy, Chóru Mieszanego z Tryńczy, Grupy Mażoretek „Finezja”, uczniów SP w Tryńczy i solistów. Koncert zakończył się wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego.


Józef Nowosielski


GaleriaPodejmij wyzwanie

09.11.2018

Podczas dzisiejszych przerw międzylekcyjnych uczniowie na drzwiach jednej z sal, dostrzegli pewne "WYZWANIE". Wzbudziło to zainteresowanie wśród uczniów i wielu z nich podjęło to wyzwanie. Zaszyfrowana była data i pewna liczba. Pełne rozwiązanie brzmiało: 1918-2018, 100-lecie ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI.

Anita Rzeczyca


IV Powiatowy Konkurs Ekologiczny

09.11.2018

Uczennica klasy 6, po raz drugi przygotowała pracę konkursową na Powiatowy Konkurs Ekologiczny. W tym roku zadaniem konkursu jest wykonanie „Eko Choinki – drzewka ekologicznego”. Regulamin przewiduje, że praca konkursowa zostanie wykonana rodzinnie. Uczennica wraz z tatą wykorzystała materiały ekologiczne (modrzewiowe szyszki i łupiny orzecha włoskiego) oraz materiały, które podlegają recyklingowi (tekturę i plastikowe nakrętki).
Cała społeczność uczniowska zachwyca się pięknem choinki; podziwiamy pomysł i estetykę wykonania. Trzymamy kciuki i życzymy wygranej.

Ewa Szela

GaleriaDROGI POLAKÓW DO NIEPODLEGŁOŚCI

08.11.2018

Piątego listopada 2018r. odbył się w naszej szkole gminny konkurs pod hasłem DROGI POLAKÓW DO NIEPODLEGŁOŚCI. Patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Tryńcza – Pan Ryszard Jędruch. W konkursie wiedzy historycznej i polonistycznej wzięło udział ośmioro uczniów, a do konkursu plastycznego zgłoszono piętnaście prac. Laureatami konkursu zostali:- w konkursie wiedzy:
Damian Hanejko (SP Tryńcza), Emilia Dałomis (SP Tryńcza), Weronika Piróg (SP Gniewczyna Łańcucka),
- w konkursie plastycznym:
Magdalena Pająk (PSP Ubieszyn), Katarzyna Jakubiec (SP Tryńcza, Zofia Pilek (SP Jagiełła).

Józef Nowosielski

GaleriaIII Gminny Bieg Niepodległości

06.11.2018

06 listopada 2018 roku przy Szkole Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła Drugiego w Gorzycach odbył się III Gminny Bieg Niepodległości. Naszą szkołę reprezentowało trzynaścioro uczniów. W kategorii klas III – IV SP chłopców pierwsze miejsce zajął Miłosz Myłek, w kategorii V – VI SP dziewcząt i chłopców pierwsze miejsce zajęła Kamila Mazur, natomiast na trzecim miejscu uplasowała się Sara Manowiec. W śród chłopców triumfował Robert Krupa a tuż za nim na drugim miejscu znalazł się Adrian Wojtyna. W kategorii chłopców klas VII – VIII SP jak zawsze bezkonkurencyjny okazał się Szymon Bury, który odniósł pewne zwycięstwo tuż za nim na trzecim miejscu znalazł się Hubert Jakubiec. Natomiast wśród uczniów gimnazjum pierwsze miejsce zajął Miłosz Hanejko. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Waldemar Szewczyk

GaleriaPAMIĘTAMY

31.10.2018

Tradycyjnie z okazji Dnia Wszystkich Świętych młodsi i starsi uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli porządkowali groby żołnierzy poległych podczas wojen, znajdujące się w Wólce Małkowej, Głogowcu i Wólce Małkowej oraz groby osób bliskich naszej szkole na cmentarzu w Tryńczy. Pamięć o poległych żołnierzach jest bardzo ważna, zwłaszcza w roku, w którym przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, ponieważ to właśnie dzięki ich oddaniu i ofierze możemy dziś żyć w wolnym kraju i duchu patriotyzmu kształtować pokolenia.

Iwona Dąbek

GaleriaKonkurs Synapsik MEN -Jesień

30.10.2018

W dniu 30 października b.r. uczniowie z klas IIa, IIb oraz III wzięli udział w konkursie o zasięgu ogólnopolskim, organizowanym przez wydawnictwo SYNAPSA MEN. Konkurs Synapsik rozpoczął się punktualnie o godzinie 8.00 i trwał 45 minut. Uczniowie odpowiadając na pytania testu sprawdzali swoją wiedzę z edukacji polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej. Konkurs ten będzie informacją zwrotną zarówno dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej jak i uczniów, o aktualnym poziomie wiedzy. Frekwencja w tym dniu wynosiła 100%. Każdy z uczestników konkursu, niezależnie od liczby punktów otrzyma imienny dyplom uczestnictwa. Natomiast dla uczniów, którzy wzorowo rozwiązali test, wydawnictwo SYNAPSA przygotowało ciekawe nagrody, niespodzianki takie jak: gry planszowe ,,Łowcy skarbów” i inne. Umożliwiając uczniom udział w takich konkursach, dajemy im szansę na sprawdzenie się w różnych sytuacjach oraz wszechstronny rozwój.

Termin ogłoszenia wyników 25 listopada 2018 roku. Za wszystkich trzymamy kciuki.

Beata Konnak

GaleriaW JESIENNYM LESIE

30.10.2018

Dnia 30 października 2018 r. uczniowie klasy II a i II b wraz z wychowawczyniami Alicją Garbaty i Magdaleną Młynarską wybrali się na wycieczkę edukacyjną do pobliskiego lasu. Celem wycieczki był spacer po lesie i obserwacja naturalnego ekosystemu świata roślin i zwierząt w związku z realizowanym blokiem tematycznym ,,Życie w lesie”. Uczniowie poznawali przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowali jesienne drzewa, krzewy i inne rośliny rosnące w lesie. Dzieci oglądały różne okazy przyrodnicze (liście, grzyby, mrowisko, korę drzew, mech, szyszki, żołędzie i inne), zobaczyły wiewiórkę i zająca. Poznały warstwową budowę lasu, rozpoznawały i nazywały drzewa liściaste i iglaste. Las zachwycił wszystkich wspaniałymi, jesiennymi barwami. Każdy starał się usłyszeć i zapamiętać jak najwięcej leśnych dźwięków. Była to dobra okazja do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą, wzbogacenia wiedzy, oraz kształtowania postaw proekologicznych.

Z zebranymi darami jesieni, zadowoleni wrócili do szkoły.


Alicja Garbaty


GaleriaTajemnice różańca

30.10.2018

Jak paciorki różańca przesuwają się chwile,
Nasze smutki, radości i blaski.
A ty Bogu je zanieś, połączone w różaniec,
Święta Panno Maryjo, pełna łaski!
Schola "Jutrzenka" przedstawiła inscenizację tajemnic różańcowych, aby przybliżyć i ukazać piękno modlitwy różańcowej.

s. Irena Staroszczyk


Listy do Betlejem

27.10.2018

W Naszej szkole gościliśmy o. Bartymeusza Kędzior oraz Panią Magdalenę Kotulską, którzy opowiedzieli i zachęcali do inicjatywy polegającej na pisaniu w języku angielskim listów, do mieszkańców Betlejem. Mimo, że w obecnych czasach pisanie listów przestało być modne, wiele osób cieszy się i oczekuje na taką niespodziankę: Kilka miłych, słów zapisanych na kartce. Następnie uczniowie oglądnęli film przedstawiający życie w Domu Pokoju w Betlejem, prowadzonym przez siostry zakonne z Polski.

Zachęcamy wszystkich uczniów do tej inicjatywy, bo sprawi ona radość innej osobie a jednocześnie pisząc taki list podszkolimy swój język angielski.

Anita Rzeczyca

GaleriaDzień otwarty w Jednostce Wojskowej 5-go Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu

26.10.2018

Na zaproszenie Jednostki Wojskowej 5-go Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu 26.10.2018 r., uczniowie naszej szkoły pod opieką wychowawczyń odwiedziły Jednostkę, która zorganizowała Dzień Otwarty Koszar. Wizytę zawdzięczamy przede wszystkim żołnierzowi 1 kampanii zmechanizowanej plut. Rajmundowi Kozioł, który jest wychowankiem naszej szkoły. Dzieci miały możliwość zobaczenia z bliska wojskowego sprzętu, uzbrojenia. Żołnierze zaprezentowali także pojazdy czterokołowe, czołgi oraz magazyn broni. Sprzęt i uzbrojenie cieszyło się takim samym zainteresowaniem wśród chłopców jak i dziewczynek. Uśmiech i zadowolenie dzieci było dla żołnierzy najcenniejszym w tym dniu podziękowaniem za przygotowanie pokazu.

Magdalena Młynarska


GaleriaWszystkie aktualnościEuropejski Fundusz Społeczny

Unia Europejska

© Copyright 2006 by SP Tryńcza, all rights reserved! -- Design & Technology Grzegorz Bursztyka by Anita Wojtas